Як вибрати хороший саджанець яблуні, вишні, сливи?


Сорт – основа садівництва і гарного врожаю. Значить, перш за все, саджанець повинен бути достовірно сортовим і якісним. Зовні він повинен виглядати так. Коріння у нього свіжі і не підсушені, не підморожені, обов’язково довгі – не коротше 30 см, розгалужені. Чим довше і разветвленнее коріння, тим швидше і краще саджанець приживається і активніше починає рости. На розрізі коріння повинні мати білий колір. Бура, потемніла забарвлення кореня на розрізі свідчить про його підмерзанні, підсушуванні або захворюванні. Якщо на коренях видно здуття, значить вони заражені зобоватостью (кореневим раком) і до посадки непридатні.
Важливе значення для саджанця має штамб (стовбур). Про Н повинен бути прямим, з загоєними ранами, здоровою і гладкою корою і без механічних пошкоджень.
Хорошою кроною саджанця вважають таку, коли вона має не менше 3-4 добре розвинених здорових гілок, рівномірно розподілених в різні боки, і обов’язково прямий провідний втечу. Головне при доставці саджанця на ділянку – не допустити підсушування і підмерзання коренів. Коріння слід обкласти зволоженим мохом, соломою, травою і періодично збризкувати водою. Якщо саджанці все ж виявилися підсушені, їх коріння необхідно опустити в воду на добу. Якщо немає можливості відразу посадити деревце в землю, го необхідно прикопати. Так, у вологій землі, воно краще збережеться до посадки.

Джерело статті: https://agrotech-trading.com.ua/zapchasti-motobloka.html